Konference k problematice vzdělávání ve veřejné správě

postrneck mini19. listopadu 2015 zorganizovala Vysoká škola mezinárodních a veřejných vztahů Praha úspěšnou konferenci s názvem "Vzdělávání ve veřejné správě". Konference, které poskytl záštitu náměstek ministra vnitra, RNDr. Josef Postránecký, si kladla za úkol projednat aktuální otázky a výzvy, které nyní stojí před oblastí vzdělávání jak ve státní správě, tak v úřadech územních samosprávných celků.

Na konferenci kromě náměstka Postráneckého vystoupili mimo jiné Ing. Mgr. David Sláma, ředitel Odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy Ministerstva vnitra ČR, doc. Dr. Lubomír Pána, PhD., rektor Vysoké školy evropských a regionálních studií, nebo někdejší ministryně JUDr. Daniela Kovářová a Ing. Květoslava Kořínková, v současnosti členky pedagogického sboru Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha.

A jak konference na přednášející a hosty působila? Za všechny možná nechme promluvit poradkyni předsedy vlády ČR, PaedDr. Alenu Gajdůškovou: "Dovolte mi, abych poděkovala za velmi zajímavou konferenci  i vše, co dlouhodobě v oblasti rozvoje veřejné správy jako škola děláte. Přiznávám, že jsem původně měla v plánu  rozloučit se již  po dopolední části konference. Ale energie, nápady, podněty, informace a velmi fundovaná vystoupení, které zde zaznívaly, mě nakonec přiměly tu zůstat až do úplného konce. A rozhodně toho nelituji. Naopak, jsem moc ráda, že jsem tu s vámi mohla být po celou dobu. Myslím, že dnešní den byl inspirativní pro nás všechny."

Zbývá už jen dodat, že z konference vyjde sborník, který bude obsahovat vystoupení všech přednášejících. O jeho vydání budeme informovat na webu VŠMVV.

pb192922 pb192932 pb192936